pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Фертильність в регіонах Білорусі, 2011

Недавно вийшов "Демографічний щорічник Білорусі за 2011 (спс спадару palitekanom за лінк http://belstat.gov.by/homep/ru/publications/demographic_yearbook/2012/Demographic_Yearbook_2012.rar
Там є безліч цінних даних, але коефіцієнтів фертильності в розрізі регіонів немає. Але, на щастя, є вікові коефіцієнти народжуваності, за якими неважко все зробити самому. Вийшли ось такі цифри.


Найвищий коефіцієнт фертильності, як і очікувалось, у Брестській області. До речі, такий самий, як і у сусідній Волинській. Якщо відкинути неполіські райони навколо м.Барановичі, то, думаю, TFR міг би бути і на рівні Рівненської області (2,0 дітей).

Мінськ зі своєю дуже низькою фертильністю (1,23) сильно тягне донизу загальнобілоруську міську фертильність (1,39), яка без нього була б на рівні 1,45-1,5 дітей. Понижена міська фертильність має бути і Вітебській області, а підвищена у Брестській. У інших здається приблизно один рівень.

Регіональні дані трохи розвіяли мої сумніви у задекларовані 2,2-2,3 для сільського населення. За винятком хіба що Вітебської області, в усіх інших регіонах сільська фертильність має перевищувати 2 дитини. Нажаль вікові коефіцієнти по міському/сільському не приведені. Хотілося б на них подивитись.

Коефіцієнти фертильності. Кольорами показані найвищий і найнижчий TFR.

Tags: 2011, belarus, creative2, fertility rate
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 16 comments