pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Ультра-релігійні поселення у США

Виявляється, у євреїв-ультраортодоксів в США є серйозні конкуренти в плані релігійного хардкору - це мормони-фундаменталісти. Попалась мені таблиця населених пунктів США з наймолодшим населення, і виявилось що навіть така клоака, як Kiryas-Joel, про який я вже колись писав, не потрапила у топ-5. Ось список - http://www.city-data.com/top6.html

У дужках, наскільки я розумію, вік середній, а не медіанний.
1. Hildale, Utah (13.1) - Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saints(мормони-фундаменталісти)
2. Rocky Ridge, Utah (13.5) - Apostolic United Brethren (мормони-фундаменталісти)
3. New Square, New York (14.0) - Skver Hasidim (сквирські євреї-хасиди)
4. Colorado City, Arizona (14.3) - Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saints (мормони-фундаменталісти)
5. Fox River, Alaska (14.8) - Russian Old Believers (росіяни-старообрядці)
6. Kiryas Joel, New York (15.0) - Satmar Hasidim(сатмарські євреї-хасиди)
7. Pinesdale, Montana (15.1) - Apostolic United Brethren (мормони-фундаменталісти)
8. Kaser, New York (15.6) - Viznitz Hasidim (вижницькі євреї-хасиди)
9. East Dunseith, North Dakota (15.8) - Chippewa Indians (індіанці Чіппева)
10. Boys Town, Nebraska (16.2) - Boys Town (organization)

Найбільші за кількістю населення - єврейські поселення, особливо Kiryas-Joel. Досить великим є і Hildale-Colorado City (це один населений пункт, незважаючи на належність до різних штатів). Мормони з Fundamentalist Church, які мешкають у Hildale-Colorado City є і найбільш молодою групою в США - медіанний вік населення 12,6-12,7 років (на 0,7 років менше ніж у хардкорних хасидів) і середня величина домогосподарств 8,4-10,4 осіб, що на 3-5 осіб більше ніж у хасидів. Росіяни-старообрядці і індіанці трохи старуваті, порівняно з іншими.

Дуже відчутною є різницю у доходах домогосподарств. У індіанців дохід просто катастрофічно низький - 37 доларів в місяць на 1 особу. Це $1,25 на день, як вони живуть там? Найвищий дохід на домогосподарство тут мають старообрядці, що в принципі зрозуміло - Аляска, мале населення, велика кількість ресурсів.. У мормонів дохід значно вищий ніж хасидів. Не впевнений, але це може бути вплив полігамії - більша частка працездатних серед членів домогосподарств.

Безробіття у всіх населених пунктах помірне, крім індіанського East Dunseith (13,5%). При тому що в штаті North Dakota, де це поселення знаходиться, рівень безробіття один з найнижчих у США. Дуже красномовним є і розподіл поселення за найбільшими сферам зайнятості. У хасидів і Чіппева більше третини зайняті у сфері освіти, у мормонів найвищий відсоток - зайняті у будівництві (крім невеликого села Rocky-Ridge де дві третини зайняті на виробництві меблів). У старообрядців найбільшу зайнятість дає сільське господарство (в даному випадку скоріше за все рибальство і лісництво).


Расовий розподіл. Тут без несподіванок.


Походження.
У мормонів відносно переважає англійське походження. І це не дивно - територія так званого Mormon belt майже повністю співпадає з місцями найвищої концентрації американців англійського походження. Можна сказати що мормонство у США це за походженням "англійська" релігія.

Серед євреїв дуже багато людей з Hungarian ancestry. І якщо у випадку з сатмарськими хасидами (Kiryas-Joel) це зрозуміло - сучасний румунський Сату Маре колись знаходився на території Угорщини і там навіть зараз половина населення угорці, то у випадку з вижницькими і сквирськими хасидами пояснити не можу.


Мовний склад населених пунктів.
Хасиди та старовіри зберігають свою мову, індіанці її повністю втратили. При цьому у хасидів слабке знання англійської (від 1/2 до 2/3 - less then very well), тоді як у старовірів воно набагато вище, і це при однаковому розкладі по "languages spoken at home".


Забавне відео. New Square, New York, сквирські хасиди.


Звичаї та традиції Colorado-City (відео не embed'иться)
http://www.youtube.com/watch?v=7ssYXu3qcS8
http://www.youtube.com/watch?v=MrKnIEAwCJo
http://www.youtube.com/watch?v=FUXk9qdYX2s
http://www.youtube.com/watch?v=WUd81098vYQ
Tags: churches, interesting, religion, usa, video, world
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments