pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Прізвища у Польщі

Пару цікавих карт з http://www.moikrewni.pl/mapa/

Новак, найпоширеніше польське прізвище. Два чітко окреслених ареала поширення.

___
Ковальський, друге за поширеністю. Один ареал, центральна "ісконна" Польща. Аналог нашого "Шевченко" в плані популярності. Бо аналога Новак, який би був першим зі значним відривом, у нас немає.


Ще з цікавого.

Дуже виразно виділяються українські та білоруські прізвища на Підляшші. Присутні вони дисперсно і на західних землях - це нащадки переселених під час операції Вісла та полонізованих українців-білорусів, переселених з кресів. Наприклад:
Кравчук.

___
Карпюк

___
Мартинюк

___
Іванюк

___
Степанюк

___
Прогнозовано вийшло з Януковичами. Це прізвище виключно кресове, тому всі його носії на території Польщі опинилися на заході, землях одзисканих.

___
Багатенько Кучм. Основний ареал на південному заході + дисперсно на західних землях.

___
Цікаво вийшло з Фаріон. Єдиний ареал - у районах, що межують з північчю Львівської обл. Але відсутність дисперсного поширення цього прізвища на заході, вказує скоріше за все на те, що його носії там не українці, бо не були виселені.

___
Ще одне дуже поширене в Україні прізвище Бойко. Основний ареал на Холмщині (не зовсім ясне його походження) і на землях одзисканих (тут походження зрозуміле - переселенці Вісли)

___
Прізвище Жолкевський цікаве тим, що 2 райони Підкарпатського воєводства, де воно має найвищу поширеність, межують з Жовківським районом Львівської області, звідки це прізвище походить.

___
Шмідтів виявилось дуже багато, аж 5 тис. При цьому у місцях компактного проживання німців ніякої підвищенної поширеності немає. Тобто серед Шмідтів багато (думаю що більшість) поляків за самоідентифікацією. Ну а географія класична - Стара Польща і Нові Землі.

___
Майери чомусь концентруються тільки навколо ДанцігуГданську, хоча серед німців прізвище теж дуже розповсюджене (7 місце по Німеччині, Шмідт - 2)


just for lulz

Україна Польща
Кравчук 52498 2418
Кучма 6501 1624
Ющенко 11927 20
Янукович 109 299
Tags: poland, surnames
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 52 comments