pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Білоруські вибори 1994 по районах Мінську

Виявляється на перших виборах Лука Президента Білорусі 1994 дуже добре проявився етнічний фактор. Причому не у результатах ідеологічних пар кандидатів (Лука + Кебіч, Позняк + Шушкевич), а у результатах всередині цих пар.

Національного складу районів Мінську за 1989 і 1999 не знайшов, є за 2009, але загальна тенденція розселення збереглася.

У парі Лукашенко і Кебіч середній результат 44,7%, мінімальний у Октябському районі (середняк в плані національного складу), максимальний 47,3% у найбільш білоруському Заводському районі. У цьому плані кореляції ніякої. Але при цьому результати окремо для Луки і Кебіча виразно показують, що Лукашенко був кандидатом етнічних білорусів, Кебіч - кандидатом етнічних росіян.

Лукашенко і білоруси
ох - % білорусів (2009)
оу - % за Лукашенко (1994)


Кебіч і росіяни
ох - % росіян (2009)
оу - % за Кебіча (1994)


У парі Позняк + Шушкевич (середнє 42,1%) найвищий результат 44,6% було отримано у Фрунзенському районі (середняк), найнижчий 38,7% у Партизанському, де % білорусів відчутно менше середнього. Проте і тут кореляції цієї пари для всіх районів не спостерігалося, на відміну від кореляції окремо для Позняка і Шушкевича. Вона не така сильна як у Лукашенка і Кебіча, але є. Позняк - більш білоруський кандидат, тоді як результат Шушкевича був вищим у районах з вищою часткою етнічних меншин.

Позняк і білоруси
ох - % білорусів (2009)
оу - % за Позняка (1994)


Шушкевич і білоруси
ох - % білорусів (2009)
оу - % за Шушкевича (1994)


Таблиця

Tags: belarus, elections, graphic, tables
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments