?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Російська мова по міськрадах/сільрадах, ПН-2001
towel
pollotenchegg
Друга карта з серії. Перша - http://pollotenchegg.livejournal.com/157895.html

клікабельно


Для порівняння, національний склад УРСР у 1980 р. (тобто за даними перепису 1970 або 1979)


1. Надзвичайно сильна кореляція з національним складом, особливо у сільрадах та невеликих за населенням міськрадах. За винятком півночі Чернігівської-Сумської областей, як було і за переписом 1926 р.
2. На півночі Буджаку ареал російської/росіян співпадає з територією розселення німців до 2СВ.
3. Між Маріуполем і Донецьком видно ареал розселення греків - практично всі вони вказували рідною російську.
4. На півдні Запорізької області частина російськомовних сільрад є болгарськими або змішаними.
5. На правобережжі території зі значним відсотком російської мови це залишки старообрядців. Якщо не брати Кіровоградську область, то сільрада з переважанням російської/росіян є тільки одна (Грубна Чернівецької обл.). У Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській є пару десятків таких сіл, але вони дуже малі і майже не помітні на фоні населення сільрад.
6. На Донбасі, враховуючи високий ступінь русифікації всіх національностей, етномовна кореляція не настільки сильна. Єдине можна сказати що у міськрадах/сільрадах з понад 90% рідної російської точно переважають росіяни.
7. У Запорізькій області великі відмінності між територіями колишніх Таврійської та Катеринославської губерній

Використовувалися
http://database.ukrcensus.gov.ua/MULT/Database/Census/databasetree_uk.asp
http://atu.gki.com.ua/ua/map


  • 1
Я в шоці, наскільки чортко у Харьківській області вимальовуються контури Української Оборонної Лінії!

Центр Харківської?

На Західній Україні чітко виділяється село Грубна Чернівецької області, поселення старообрядців-липован. А от Біла Криниця дуже блідо показана, хоча теж старообрядницьке село.

Біла Криниця відноситься до згаданої мною категорії малих сіл, які становлять незначну частину населення сільради. Населення вона мала менше 200 осіб (у сільраді 2200). Російської по селу 75%, по сільраді 6%. Для прикладу Грубна єдине село у сільраді, 1,9 тис. населення і 92% російської.

Здивував дуже результат в Миколаєві, особливо на фоні Одеського. Це просто нереальний стрибок помаранчевості. Як так склалось що ви такі самопомічні, Садовий підхопив там якогось місцевого авторитета чи як?

Домовленості з БПП і "єдиний фронт". БПП не висував мера, Самопоміч не балотувалася в облраду.

Хороша робота, тільки не актуальна вже давно. І особливо засмучує, що нічого більш сучасного немає.

Не знаю чи доживемо до актуальної. Навіть ця інфа з'явилася тільки через 12 років після перепису і то майже випадково ("мовний закон" 2012 р.)

Ничего удивительного.
Что 1926, что 2001 самые недостоверные переписи с т.з. родного языка. Как в первом, так и втором случае была установка на повышение" %% украиноязычных. Все переходные варианты (суржик, балачка, малоросское наречие) автоматом в 1926 стали украинским, чем само собой не являлись. В 2001м был иной финт ушами - украинец? - Родной значит украинский.

Я всегда люблю в пример приводить свой город (где жил в детстве) так вот там украиноязычных в вашей переписи указано >65% (три раза ха-ха). Украинский суржик и иногда чистую мову можно было услышать только в пригородных селах и то не от всех жителей. С учетом этого частного сектора (10%) и приезжих с украиноязычных регионов (пусть ещё 10%), русский язык был распространен среди 80% жителей, а не 35%.
Для понимания что украинский там быть не мог родным 2/3 населения с 1960х до конца 1990х украинской была 1 школа из 8 (частный сектор - поселок подчиненный городу), ну и отдельные классы в оставшихся 7 (не в каждом потоке и далеко не в каждой школе, в нашей не было вообще).
Каким образом родной украинский оказался у 2/3 населения в 2001м я понять не могу.
То же самое можно сказать про Киев, Одессу и прочие регионы.

И переобувание Крыма в переписи с мовы на язык и выбор национальности в сами знаете каких районах очень показательно.
То же самое случится на Донбассе. да и в соседних регионах, если там будет перепись не на фоне военной истерии и по нормальным правилам. Русский язык даже сейчас окажется выше, чем по данным 2001го года, хотя должен признать в более младших поколениях результат может быть даже лучше рисованного 2001го, за счет активной украинизации.

У Союзі процент російських шкіл в УРСР був від 50 (Західна Україна) до 0 (Крим).
У будь-якому західноукраїнському селі, де було 2 школи, друга вже була російською.

Что 1926, что 2001 самые недостоверные переписи с т.з. родного языка. Как в первом, так и втором случае была установка на повышение" %% украиноязычных (c) tom_nm

То есть фальсифицировалась свобода выбора респондентов между вариантами ответов в анкете ???
Но тогда не может существовать корреляция 98% между долей назвавших в 2001м родным русский и голосованием на выборах, о чём я тут комент оставлял http://easternwestern.livejournal.com/20983.html , а хозяин блога, в котором мы сейчас находимся, там это подтверждал.

Бидлоті завжди здається, що всі навколо розмовляють кацапською, тому бидло завжди переходить на кацапську.

Маю питання по темі. Мій прадід залишив щоденник і там він описує 1919 рік, як він після відступу УГА вертався з Бару (Вінницька обл.) на Тернопільщину:
"вечером заїхали до якогось кацапского села перед Зінковом". Там їх здали денікінській банді. Що це за кацапське село може бути перед Зіньковим (Хмельницька обл.) ?

Edited at 2015-11-03 08:26 am (UTC)

  • 1