?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Російська мова по міськрадах/сільрадах, ПН-2001
towel
pollotenchegg
Друга карта з серії. Перша - http://pollotenchegg.livejournal.com/157895.html

клікабельно


Для порівняння, національний склад УРСР у 1980 р. (тобто за даними перепису 1970 або 1979)


1. Надзвичайно сильна кореляція з національним складом, особливо у сільрадах та невеликих за населенням міськрадах. За винятком півночі Чернігівської-Сумської областей, як було і за переписом 1926 р.
2. На півночі Буджаку ареал російської/росіян співпадає з територією розселення німців до 2СВ.
3. Між Маріуполем і Донецьком видно ареал розселення греків - практично всі вони вказували рідною російську.
4. На півдні Запорізької області частина російськомовних сільрад є болгарськими або змішаними.
5. На правобережжі території зі значним відсотком російської мови це залишки старообрядців. Якщо не брати Кіровоградську область, то сільрада з переважанням російської/росіян є тільки одна (Грубна Чернівецької обл.). У Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській є пару десятків таких сіл, але вони дуже малі і майже не помітні на фоні населення сільрад.
6. На Донбасі, враховуючи високий ступінь русифікації всіх національностей, етномовна кореляція не настільки сильна. Єдине можна сказати що у міськрадах/сільрадах з понад 90% рідної російської точно переважають росіяни.
7. У Запорізькій області великі відмінності між територіями колишніх Таврійської та Катеринославської губерній

Використовувалися
http://database.ukrcensus.gov.ua/MULT/Database/Census/databasetree_uk.asp
http://atu.gki.com.ua/ua/map


  • 1
не паясничайте. На Украине переписчики заполняли "со слов" либо вообще по своему усмотрению, а не респондент выбирал, плюс админ ресурс задействован по тем к кому не попали в дом, то есть тупо записали в украинцы по данным паспортных столов и жэков, посмотрев на фамилию либо вообще "на шару".

Спрошу в ответ, как объяснить крымские "-треть" украинцев в 2014м?
А я легко объясню - не было установки переписчикам и комиссиям натягивать проценты украинцев вверх и не было желания у русскоязычных граждан из семей где один из родителей "украинец по паспорту" называться украинцем.
И расстаяла треть украинцев в момент, и года не прошло от выхода из состава Украины. Было 25%, стало 16%. В 2020м (в след. перепись) еще на треть будет меньше число украинцев.

Аргументации своих утверждений от tom_nm нет, как и нет ответа на мой вопрос.

Что касается Крыма - см. ветку http://pollotenchegg.livejournal.com/222950.html?thread=4424422#t4424422 (это для третьих лиц это читающих).

  • 1