?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Flag Next Entry
Введення житла у 2015 р.
towel
pollotenchegg
1. У 2015 р. введено в експлуатацію 11,04 млн м2 житла, що є рекордним обсягом з 2010 р., коли була остання зміна порядку обліку. Порівняно з 2014 р. введення житла зросло на 15,2%, порівняно з піковим 2013 р. (без Криму) - на 12,7%.

2. Але на більшості територій України будівництво стоїть, 70% введеного житла припадає на Київський регіон і західну Україну. Так, у київському регіоні, на 10,8% населення України, введено 29,2% обсягів житла, у восьми західних областях, 24,9% населення України, введено 40,6% житла. На решту регіонів (64,3% населення) припадало лише 30,2%. На лівобережжі будівництво житла взагалі мізерне. Хоча порівняно з минулими роками нічого принципово не змінилася, було так само тільки розрив між регіонами трохи менший.

3. На душу населення збудували 0,26 кв.м. житла, при цьому у Київському регіоні 0,7 кв.м, на заході 0,42 кв.м, на інші регіони в середньому припадає по 0,12 кв.м

4. Держкомстат вперто показує населення Донецької і Луганської областей на рівні 2014 р. мінус зареєстрований природний та міграційний відтік по укр. частині. Тому довелося населення Донецької області прийнято як 1/2 від населення вказаного держкомстатом, Луганської області - 1/3. Відповідно, введення житла на одну особу там показано у 2-3 рази більше ніж має бути за офіційними даними.Міста за обсягами введення житла. За відносними показниками лідери Франківськ і Хмельницький, де введено по 1,2-1,5 м2 на душу.

via http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130834760&postcount=1853

А загалом, мабуть основна причина таких диспропорцій між регіонами у банальній демографії.


via
http://www.ukrstat.gov.ua/express/expr2016/02/23w.zip
http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2007/ibd/vez/vez_rik06_u_bez.html
http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2007/ibd/vez/vez_rik06_u.html


  • 1

Вихід із кризи

(Anonymous)
Ріст сфери будівництва - перший провісник виходу із економічної кризи. Хоча схоже що будується лише Київ

Re: Вихід із кризи

У Києві порівняно з минулим роком обсяг скоротився на 5%, в області виріс всього на 8. Тобто по Київщині росту немає, хоча обсяги нормальні.

Ще є спад у кількох південно-східних областях і, сюрприз, Франківській. А так у більшості регіонах введено на 30-100% більше.

Re: Вихід із кризи

Київщина — показник. Те, що ростуть обсяги в передмсітях попри падіння в столиці — доволі гарний знак: ІМНО міняється структура заробітків у суспільстві. В передмістях купують квартири працівники малого та середнього бізнесу. Отже, знижується коррупція, зростає підприємницька активність.
Apropos,але як мене задовбали пробки на Київській кільцевій: маю виходити з дому хвилин на 20 раніш ;-)

Re: Вихід із кризи

Та ні.
Росте бо купують, а купують бо ціни впали. При цьому на вторинному ринку люди ціни до реальних не опускають і як наслідок усі покупці йдуть на новобудови.

Re: Вихід із кризи

До речі, саме це, висока пропозиція дешевого первинного житла, головна причина чому у Франківську і Хмельницькому середні ціни одні з найнижчих в України серед облцентрів. При тому що міста добре ростуть і економічна ситуація краще середнього.

Був би я інвестором, вкладав би в Західну Україну, найбільш перспективніий регіон зараз.

Edited at 2016-02-21 07:25 pm (UTC)

Ну так вкладайте, у Тернополі напевне є варіанти за ~$10000. Одразу можна здати, ходити перевіряти стан буде хтось з родичів чи колишніх друзів, які у вас напевне там є.

Щодо найбільш перспективного регіону, я ставлю на Одесу, так як море.

Edited at 2016-02-21 07:44 pm (UTC)

В Одесі (як і у більшості регіонів) якраз і будують тільки житло з сегменту вище середнього, для "жирних" інвесторів. І якщо брати вартість збудованого житла, то такого перекосу між сходом і заходом не буде.

Edited at 2016-02-21 07:48 pm (UTC)

Одеса - потенційна мішень агресора, ну і % ватности не вселяє оптимізму.

Я думаю, що ріст будівництва пов"язаний з тим що люди повитягали гроші з банків і повкладали їх в будівництво. Мені здається що цей процес вже закінчився бо у нас почали будувати як дурні але це було в другій половині 2014- першій половині 2015. Зраз просто ці квартири подорожчали на 20-30%. І на цьому все закінчиться....

Я теж так думаю. Звідси і неадекватна динаміка цін як для такої економічної ситуації. Всього мінус 5-10% дол/м при тому що у сусідній Білорусі з кращою економічною ситуацією і вдвічі вищими доходами за рік мінус 20-30% дол за метр. Це ненормально, здається що ціни ще припадуть.

>> Зраз просто ці квартири подорожчали на 20-30%.

Звідки ви це взяли? Ціни падають, продовжують падати і поки нема жодних ознак що це зміниться.

Я вже півроку хочу собі купити квартиру і відслідковую ціни - може в доларовому еквівалентні ( у кого вони є) щось там і падає, я дивлюся по гривиневим цінникам.
Для прикладу квартири ще влітку були по 380.000 і забудовник оголошував "знижки та розпродажі" зараз менше 460.000 вже немає і то ще треба встигнути.
Ті ціни які забудовник оголошував влітку від 330.000 до 400.000 зараз перетворились на 600.000.
Може якщо брати літній долар по 20 і сьогоднішній по 27....
Але тут ще треба брати до уваги ще і вартість оздоблювальних матеріалів та компослуг і тоді всі ці покупки та бізнес з купівлі квартир для здачі та купівлі квартир на фундаменті і потім продаж їх з уже зробленим ремонтом вже виглядає ризикованим.

(no subject) (Anonymous) Expand
(no subject) (Anonymous) Expand
(no subject) (Anonymous) Expand
(no subject) (Anonymous) Expand
Я думал по Украине 2 место будет за Закарпатьем, там ведь сплошное индивидуальное домостроительство, плюс дома с немаленькими квадратами.
Если интересно - по РФ в 2015 на 1 чел. больше всего построено на юге Тюменской области (1,5 кв.м если по вашей методике), за ней Ленинградская и Калининградская.

Ввод жилья тяготеет к городам (70% ввода пришлось на них даже при таком перекосе в сторону запада). А с ними у Закарпатья плохо. Низкая урбанизация, крошечных облцентр, слабый рост городов несмотря на хорошую демографию.

Скорее всего в селах значительный объем строительных работ занимает расширение/перестройка имеющихся домов, тогда как в городах почти все идет в новый метраж.

  • 1