?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Демографія 2015
towel
pollotenchegg
З'явилися підсумки природного та міграційного руху за 2015 рік. Карт відносних показників не буде (не знаємо реальне наявне населення областей), тільки абсолютна динаміка.

Сальдо міжрегіональної міграції

Біженці з Донбасу не враховані.

У Київського регіону сальдо +22 тис. Це на рівні 2014 р., але більше ніж у 2013 р. і в рази більше ніж у 2012 р.

Не до кінця зрозуміло як сальдо міжрегіональної міграції (вся міграція мінус міждержавна міграція) виявилось рівним +4983. Повинно дорівнювати нулю. Скоріше за все це пов'язано з Кримом. Тобто переселення з Криму фіксується нормально і записується до внутрішньої міграції, хоча самого Криму у списку регіонів на сайті немає. А переселення в Крим просто погано фіксується, як і вся зовнішня еміграція, що дає таке велике сальдо материковим регіонам.

Зміна кількості народжень: -11.6%

Ситуація з динамікою народжуваності всюди приблизно однакова, мінус 5-10%. Київ і область витягують міграція і швидкий ріст населення. На Донбасі півроку діяв ефект високої бази 2014 р., у першому півріччі 2014 р. були доступні демографічні дані для всієї території областей, у 2015 р. - тільки для української частини і, лише частково, для Орділо.

Зміна кількості смертей: -6.0%

Зменшення кількості cмертей на 6% - "заслуга" Донбасу. В середньому по інших регіонах вона зросла на 0,5%. У центральних областях, де смертності вже не було куди рости, вона навіть скоротилася.


  • 1
Зменшення кількости померлих у Центральній Україні це наслідок зменшення населення як такого - резерви для помирання вичерпуються, чи не так ?

Але внаслідок зубожіння (зменшення доступности ліків насамперед) 2016го мало би всюди відбутись збільшення кількости померлих навіть попри зменшення населення, чи не так ?

Так. Через 10-15 років коеф. смертності у центрі буде нижче ніж на південному сході.

Воно і збільшилося, але неозброєним оком це не побачити. Якщо взяти сусідів зі схожою історичною демографією, то у Білорусі кількість смертей зменшилась на 1,2%, у Росії залишилась на рівні 2014 р. У нас без Донбасу +0,5%. Тобто плюс 0,5-2% смертей дана причина могла додати, а це ~3-10 тис.

Вообще, впечатление, что потоки миграций достаточно слабые, почти везде сальдо меньше тысячи в год.

Миграционная мобильность низкая, это не Америка. Всего 1,5% населения участвовали во внутреннерегиональной и межрегиональной миграции.

Ну и важно то что области почти одинаковые по уровню развития. Нет никакого смысла ехать с "бедной" области со средним доходом 150 дол в безработицей 10% в "богатую" область со средним доходом 200 дол и безработицей 8%.

Такі питання:
1. З ДНР мамочки їдуть народжувати на Україну (щоб мати свідоцтво про народження і виплати). Чомусь це непомітно на картах. Може, таких мамочок не так уже й багато?
2. У Донецьку зараз, як на мій погляд, підвищена смертність. Помирають не стільки старенькі, а й зовсім молоді люди. Наслідки перенесеного стресу. Але статистики, мабуть, ніякої не ведеться.

Судячи зі статистики не дуже масово, менше половини. В Донецьку по Донстату зареєстровано 1713 народжених і 2994 померлих, по ДНРстату - 3050 народжених і 10033 померлих. 1 до 2 по народжуваності і 1 до 3 по смертності. У більш віддалених містах пропорція на користь ДНР ще вища.

По ДНРстату смертність у Донецьку зменшилася на чверть, з 13,3 тис. до 10 тис. Смертність дійсно мала вирости не тільки через стреси а й через старіння населення як наслідок еміграції молоді. Тобто можна припустити, що у 2015 р. середньорічна чисельність населення Донецька була менше 75% від довоєнної. ДОНстат дає смертність 2994, тут як і з народжуваністю більша частина це подвійний облік.

Ще цікаве питання, куди реєструється народжуваність і смертність біженців в інших регіонах. Від цього залежить інтерпретація результатів.

===Біженці з Донбасу не враховані.

Тобто не враховані ті, які зареєструвались офіційно?

Залежить від того, що означає "зареєструвались офіційно". Ті сотні тисяч переселенців хоча і якимось чином зареєстровані (як біженці/тимчасово переміщені), але офіційно продовжують проживати на Донбасі.

Edited at 2016-02-26 09:05 am (UTC)

Я мав на увазі чи входять сюди ті десятки АН та ВВ, яких я щодня бачу в Києві останніх півтора роки.

Скоріше не входять

Усюди зараз подвійна бухгалтерія.

Донецькі пенсіонери числяться проживаючими і в ДНР, і на Україні. Отримують 2 пенсії.
Є і зворотній потік. Українські пенсіонери їдуть в ДНР, оформляють прописку й отримують, крім української, ще й ДНРівську пенсію.
Є такі унікуми, що проживають у Росії й отримують пенсії і в ДНР, і в Україні.
До речі, в ДНР немає соц. виплат у випадку смерті, а в Україні є. То може, родичі і це в Україні реєструють.

Мамочки реєструють дітей і там, і там.

Учні (процентів 5-10%) навчаються одночасно в двох місцях. У нас навчаються реально, а в Україні - екстерном, щоб мати український атестат.

Вирахувати, де скільки люду проживає, в таких умовах важко. У Донецьку зараз десь 80% від довоєнної кількості населення. Я працюю в школі у відносно тихому районі, у нас 95% учнів від довоєнної кількості.
У небезпечних районах учнів у школах менше.

> У Донецьку зараз десь 80% від довоєнної кількості населення.

Як багато, судячи з репортажів блогерів і ЗМІ там половина ледь лишилася.

Це залежить від району. У тихих районах населення не опускалося нижче 80% навіть у гарячі місяці

Який адміністративний район у вас, якщо не секрет?

І на скільки оцінюєте зменшення населення у північно-західних "прифронтових" районах?

  • 1