pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Порівняння народжуваності

Ще до демографічної теми.

На карті у попередньому пості видно що у чотирьох районах на півночі Рівненської області народжуваність все ще перевищує смертність, і природний приріст досить значний. Є шанс що у найближчіі два десятиліття він збережеться, навіть якщо продовжаться тенденції останніх 7 років. Чого не можна сказати про "зелені" райони у Карпатах.

Що відрізняє ці чотири райони - на їх території є великі села з дуже релігійним населенням і народжуваністю яка приблизно у 4 рази перевищує середньоукраїнську.

Вирішив порівняти одну таку "плодючу" сільраду (Глиннівську Рокитнівського району), по якій знайшлося трохи даних з районами Чернігівщини.

Виявилося, що у 2017 році у Глиннівській сільраді народжувалося більше дітей ніж у 14 районах Чернігівської області. Зокрема більше ніж у районах які ще 30 років тому мали удесятеро більше населення.

А якщо порівнювати ще старіші дані з майбутніми то різниця ще більш вражаюча. У 1926 р. населення районів Чернігівщини було у ~2 рази більше ніж у 1989 р., у Глиннівській сільраді точно невідомо, але явно менше. А рівні народжуваності тоді майже не відрізнялися, вона всюди була дуже високою.

І виходить що райони Чернігівської які зараз мають кількість народжень на рівні Глиннівської сільради, у 1926 р. мали кількість народжень у 20-25 разів більше. І у найближчому майбутньому тренд продовжиться.
Tags: birth rate, historical population
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments