pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Природний рух населення Дагестану, 2010

Родившиеся и умершие по городам и районам Республики Дагестан за январь-ноябрь 2010 года
Треба відзначити, що населення Дагестану завищене приблизно на 25-30%, тому всі коефіцієнти (і народжуваності, і смертності) треба подумки домножувати десь на 1.25-1.3.
Народжуваність найвища на рівнинах, куди масово переселяється гірське населення. Там більш молода структура населення, і тому там високий коефіцієнт народжуваності. Але сумніваюсь, що коефіцієнт фертильності там вище ніж у горах. Висока народжуваність і у найбільш важкодоступних гірських районах на південному заході а також у Табасаранському районі на півдні.

Смертність приблизно однакова по всій республіці. Підвищений показник - у центральних (лакських і частково аварських) і південних (лезгінських) гірських районах, де більш постаріле населення внаслідок еміграції. Відносно висока смертність і у північних районах з високою часткою росіян (Кізлярському, Тарумовському).


Наприкінці 80-х за величиною природного приросту народи Дагестану йшли в такій послідовності: табасарани, даргінці, аварці, кумики, лезгіни, лакці. Як видно, і зараз приблизно та сама ситуація - максимальний приріст у табасаранців, мінімальний у лакців. У аварців приріст в горах невеликий (тільки у андо-цезів у глухих горах він залишається високим). Зате на рівнинах за рахунок молодої структури населення він високий у всіх переселенських народів.

Два чисто лакські райони (Кулінський і Лакський) мають найгірші демографічні показники. Населення цих районів почало зменшуватись ще у 70-х роках через міграційний відтік. У 2002 році цим районах, в рамках вседагестанського тренду, домалювали тисяч 6-8 населення. Зараз в одній тільки Махачкалі проживає 70 тис. лакців (2 місце після аварців), а у 2 лакських районах - тільки 22 тис. (реально десь 15 тис.).

Національний склад Дагестану

Tags: birth rate, caucasus, creative1, death rate, natural growth, raion maps, russia
Subscribe

 • Природний рух у 2019 р.

  У якості показника взяте співвідношення кількості смертей і народжень. Смертей набагато більше, тому - кількість смертей на одне народження.…

 • Ціни та доходи 1913 року

  Порахував які були ціни і доходи у 1913 році у перерахунку на гривні 2019 року. Ціни по містах в українських губерніях, доходи - поки що тільки…

 • Євробляхи 2019

  Географія "євроблях" у 2019 р.

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments