pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Національний склад Ставропольського краю, 2002 р.

Подякуємо за цифри сайту Ставропольстата.

Ці карти цікаві ще й тому, що сам край знаходиться на межі з республіками північного Кавказу, і туди ще з радянських часів іде міграція кавказьких народів, особливо даргінців та вірмен.

У минулому році Ставропольський край разом з кавказькими республіками став центром окремого федерального округу, тому в подальшому можна очікувати пришвидшення міграції кавказьких народів, і більш інтенсивну зміну національного складу.

Адміністративний поділ

У 2002 році росіяни складали 81,6%. Порівняно з 1989 р. їх частка майже не змінилась. Пов'язано це з тим що значна частина (якщо не більшість) росіян, що виїзджали з Чечні, Дагестану та інших республік, осідала саме у Ставропольському краї. Їх постійний притік і утримував їх частку на стабільному рівні. По районах тим не менше відмінності колосальні - від 52-54% у Курському і Нефтекумському районах на кордоні з Дагестаном до 94% у Красногвардійському і Петровському районах на північному заході. У перших двох судячи з усього їх вже зараз менше за 50%.Вірмени складали 5,5% населення, в основному концентрувались навколо Ставрополя, в районі Кавказьких Мінвод, а також у м.Будьоновськ і Курському районі.Північно-кавказькі народи, від адигейців до лезгін, складали 4.3% населення. Найбільше було даргінців 40.2 тис., ногайців 20.7 тис, карачаєвців 15.1 тис., чеченців 13.2 тис. У східних районах вони складали 15-21%. У реальності імхо ще більше.Мусульманські народи складали 6,1% населення. Це в основному північно-кавказці (без осетинів), плюс такі численні у краї народи як азербайджанці, турки, туркмени, татари, курди та деякі інші.Розподіл районів за другою національністю. Край тут грубо кажучи поділений на вірменську і даргінську частину.Розподіл за третьою національністю. Тут повне різноманіття.


Tags: caucasus, creative, ethnic structure, russia
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 20 comments