pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Природний рух населення Білорусі, 2010

Нарешті знайшов те, що так довго шукав - статистичну інформацію по білоруським районам. І перше, що зробив, це звичайно мої улюблені карти коефіцієнтів природного руху.

1.Перше, що впадає в очі - аграгарадкі і широка підтримка села не дуже то й працюють - вимирання глибинки не менше ніж у нас. Хоча за рахунок більшої урбанізації і концентрації у великих містах (тільки у Мінську 19% населення країни), загальний коефіцієнт трохи краще.
2. Основний демографічний розподіл у Білорусі проходить по лінії Південь-Північ. На півдні населення молодше, на півночі старіше. Поділ на Захід-Схід у кордонах до 1939 хоч і проглядається, але зовсім слабо.
2.Немає звичайних сільських районів з природним приростом, як наприклад у наше західне Полісся і Карпати-Закарпаття. З районів народжуваність перевищує смертність тільки у Жлобинському, за рахунок приросту у місті, і Мінському, де причини зрозумілі.
3.Найкращі показники з сільських районів, як і прогнозувалось, на західному Поліссі.
4. Але розрив між білоруським зах.Поліссям і українським великий, на користь останнього. Зі східним Поліссям ситуація протилежна, хоча там перехід не такий різкий.
5.У Білорусі, як і в Україні, великі міста західної частини переважно ростуть, тоді як на сході з міст обласного підпорядкування, росте тільки Жодіно, і судячи з карти також Мозир та Жлобин. На заході, крім 4 міст обл. підпорядкування, природний приріст напевно є у Сморгоні, Ліді, Слонімі, Березі, Кобрині та може у когось з менших (Лунінця, Жабинки ітд)
6.Не виправдав сподівань "протестансько-огірковий" Столінський район. Думав, що там буде приріст на рівні сусідніх районів Рівненської.


Кореляція з рівнем постарінням населення зашкалює.


Tags: 2010, belarus, creative2, natural growth, raion maps
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 28 comments