pollotenchegg (pollotenchegg) wrote,
pollotenchegg
pollotenchegg

Густота населення російської глибинки у 2010 р.

Риючись у своїх закромах знайшов неопубліковані карти густоти населення деяких центрально-російських областей. Зроблені вони були cтаном на 2010 рік, і у тих же кольорах, що і аналогічні карти для України і Білорусі. Отже, можна порівняти.

Тверська область. Хто не знає, це перша область на північ від Московської. Суцільні пустелі. Більш-менш тримаються тільки райони біля траси Москва-Пітер.Рязанська область. Одна з найбільш густонаселених областей центру, тому тут немає районів з густотою менше 5 людей на км2. Але вистачає з 5-10 людей. Південно-західні райони колись були одними з найбільш густонаселених у європейській частини Рос.імперії.


Смоленська область. Наприкінці 1920-х тут жило приблизно 2,15 млн людей. У 2010 тільки 0,96 млн. Сільське населення скоротилось з ~1,8 млн до 0,28 млн, десь у 6 з половиною разів. Відповідно, десь у 3-5 разів скоротилось населення більшості районів без великих міст.


Для порівняння, густота населення Білорусі і України. Там де <20, майже всюди густота від 10 до 20. В Україні районів з густотою менше 10 осіб на км2 немає, у Білорусі, якщо не помиляюсь, є пару районів на північному заході Вітебської області, де густота населення складає 8-10 осіб на км2, а так у більшості районів - 10-20.Tags: 2010, creative1, population density, raion maps, russia, uncomplete
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 40 comments